Winner Project d.o.o. posjeduje opremu za izvođenje svih vrsta geoloških i geotehničkih istražnih radova.

Garniture za bušenje

HUTTE 205 GT, KLEMM KR-806 2D, KLEMM  704D, TESCAR CF-6, MAIT HR – 120, PAGANNI PENETROMETAR TG, ABBYS 50, ABBYS 75, BERETTA T25, BA 100, BA 300, GDR 150, INJEKCIONA STANICA VS, Obernman, Turbo Sol; Ripamonti bušilica;

Terenska oprema

Penetrometar dinamički ( DPL, DPM, DPSH) i statički ( CPT, CPT-u), Terenska krilna sonda; Dinamička ploča; Statička ploča; Inklinometar; Terenski CBR; Dilatometar – DTM; Pumpa za crpljenje bunara; Schmittov čekić, specijalistička kamera za snimanje dubinskih bušotina; Presiometar za tvrde stijene – Goodman Jack

FAZA 3 – IZVOĐENJE

Mikrošipovi

Prve mikrošipove u BiH izvela je upravo naša firma, za osiguranje građevinske jame u Sarajevu. Danas, mikrošipovi se koriste za sanacije klizišta, saobraćajnica i objekata, i to uglavnom na lokacijama sa ograničenim prostorom za rad i teškim uslovima. Mikrošipovi prečnika 150-300mm, u svim vrstama materijala i stijene.

Kablovska i štapna sidra

Izvodimo sve vrste kablovskih i štapnih sidara, sa ili bez prednaprezanja. Posjedujemo vlastite prese za prednaprezanej, aparaturu za testiranje sidara, mjerne ćelije i opremu za monitoring. Primjenjujemo sidra modifikovana prema vlastitim inovacijama, čija je efikasnost i nosivost dokazana na već izvedenim objektima.

Šipovi

Armiranobetonski bušeni šipovi, prečnika 300-1000mm, u svim vrstama tla i stijene. Koriste se za temelje objekata, potpornih zidova, sanaciju klizišta, osiguranje dubokih iskopa i sl. U slučaju dubokih zahvata, gdje konvencionalne mjere osiguranja nisu primjenjive, kombinacija šipova (ili mikrošipova) i sidara predstavlja optimalno rješenje.

Subhorizontalni drenovi

U slučaju vodozasićenih zona u tlu na velikim dubinama, koje se ne mogu drenirati klasičnim metodama iskopa, primjenjuje se bušenje bušotina i ugradnja horizontalnih drenažnih cijevi.

Mlazno injektiranje

Ovom se metodom poboljšava tlo, gdje se određeni volumen tla pretvara u zemljani malter.

Primjena mlaznog injektiranja se može podijeliti u tri glavne kategorije: podupiranje i zaštita iskopa, privremenea ili stalna stabilizacija te kontrola podzemnih voda. Mlazno injektiranje se može uspješno primjenjivati u svim vrstama tla , uključujući  i glinovita tla  kao i mekša stjenovita  tla.

Konsolidacijsko injektiranje

Obuhvata postupak ispunjavanja pora i pukotina u tlu ili stijeni  muljevitim otopinama  ili suspenzijama  raznih veziva i punila. Izvodi se na taj način da se predhodno izvedu bušotine  u tlu ili stijeni, potom se ubrizgavaju cementne smjese sa aditivima  u tlo dok se ne postigne određeni tlak injektiranjem koji raste kako raste otpor proticanja suspenzije kroz pukotine i pore u tlu ili stijeni.

Materijal za injektiranje tla ili stijene su: smjesa cementa, gline ili bentonita sa pijeskom i vodom i aditivima, ovisno o svrhi injektiranja.